Select Page

Ludzie

Biogram

Absolwent filologii romańskiej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. W tym też uniwersytecie uzyskał stopień doktora (1986) oraz stopień doktora habilitowanego (1996). Tytuł profesora uzyskał w roku 2008.

Oprócz pracy w UMCS, przez 10 lat (1996–2006) był wykładowcą Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W roku 2005 nawiązał współpracę z Instytutem Badań Interdyscyplinarnych „Artes Liberales” UW, by w roku 2011 związać się z nim na stałe jako pracownik etatowy. Od roku 2015 pełni funkcję Prodziekana Wydziału „Artes Liberales” UW ds. Nauki.

Jego głównym obszarem zainteresowań badawczych jest literaturoznawstwo francuskie, szczególnie zaś literatura francuskiego średniowiecza. Drugim ważnym tematem badań jest historia, kultura i literatura krajów francuskiego obszaru językowego, przede wszystkim zaś Quebeku. Trzecią dziedziną prowadzonych badań jest etnolingwistyka.

Publikacje

  • La formule, l’imaginaire et le monde des valeurs, Wydawnictwo UMCS, Lublin 1991.
  • Réécrire au moyen âge. Mises en prose des romans en Bourgogne au XVe siècle, Wydawnictwo UMCS, Lublin, 1996.
  • Le Québec au cœur de la francophonie, Lublin 1999, Wyd. UMCS.
  • «Dire vrai» dans les narrations françaises du Moyen Age(XIIe–XIIIe siècle), Lublin 2007, Wydawnictwo UMCS.
  • Wartości w językowo-kulturowym obrazie świata Słowian i ich sąsiadów 1, (współred. Jerzy Bartmiński, Iwona Bielińska-Gardziel), Lublin 2012, Wydawnictwo UMCS.
OK
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się wiecej o celu ich używania oraz możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.
Skip to content