Zapraszamy na VII Spotkania Polsko-Hiszpańskie, które odbędą się w dniach 11–12 czerwca 2024 r. na Uniwersytecie Warszawskim.

Organizowaliśmy je pod kierownictwem naszego Mistrza, ś.p. Profesora Jana Kieniewicza, z myślą o oddaniu hołdu naszemu hiszpańskiemu przyjacielowi, ś.p. Profesorowi José Luisowi Gómezowi Urdáñezowi, który odszedł niespodziewanie w październiku ubiegłego roku.

W poniedziałek 27 maja zmarł Profesor Jan Kieniewicz, wybitny humanista, polihistor, iberysta, historyk cywilizacji, Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej, Wspaniały Człowiek. Przyjęliśmy tę niepowetowaną dla nas stratę z ogromnym smutkiem i żalem, postanawiając poświęcić zbliżające się VII Spotkania Polsko-Hiszpańskie także i Jemu.

Obydwu Zmarłych Profesorów łączyły więzi przyjaźni. Byli ponadto filarami wieloletniej, owocnej współpracy między historykami polskimi i hiszpańskimi, która na zawsze już pozostanie w annałach dziejów relacji między obydwoma państwami.

Zapraszamy więc na konferencję poświęconą pamięci wybitnych historyków, ś.p. Profesorów Jana Kieniewicza i José Luisa Gómeza Urdáñeza.

Zaproszenie oraz pełny program spotkania dostępne →  tutaj.

Jan Stanisław Ciechanowski
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Spotkań Polsko-Hiszpańskich