W najbliższy piątek, 14 czerwca, odbędzie się Finał Siódmej Edycji Studenckich Projektów Zespołowych „Topografie – Wyobraźnie – Praktyki”.

Tegoroczne projekty dotyczą codziennych i intelektualnych wędrówek, poruszają temat wyobrażeniowych i faktycznych topografii. Kluczem jest tutaj ruch, rozumiany dosłownie i metaforycznie. Autorzy i autorki pytają o możliwość wyjścia z kryzysu, o trudności wpisane w codziennie pokonywane trasy, o palimpsestowy charakter podróży, będącej zarówno przemieszczaniem się w miejscu, jak i czasie, a także o przechodzenie między porządkiem sfery sacrum i profanum. Zajmując się jednostką, uniwersytetem, dzielnicą i miastem, autorzy i autorki projektów operują różnymi skalami. Często pytają w swoich pracach o zmianę, wskazując na stawkę indywidualnego czy instytucjonalnego nieprzystosowania.

Pokaz i towarzyszący mu wernisaż odbędą się w sali konferencyjnej w Budynku Białej Willi (Dobra 72). Rozpoczynamy o 16:00. Tuż po ostatnich zajęciach w tym semestrze. Dokładny harmonogram znajduje się na stronie projektów.

Jak co roku, Finał Projektów Zespołowych to okazja do wymiany pomysłów i doświadczeń, a przede wszystkim wspólnego świętowania końca roku akademickiego.

Serdecznie zapraszamy!

Zespół Studenckich Projektów Zespołowych
Agata Zalewska
Katarzyna Szafranowska
Michał Oleszczyk
Grzegorz Sokół
Paweł Wojtas

Zwiastuny projektów