Od 6 maja do 2 czerwca trwa kolejna edycja międzynarodowego festiwalu „Wiersze w mieście” prezentującego najnowszą twórczość poetów z Europy. Festiwal promuje bogactwo europejskich kultur, a motywem przewodnim tej edycji jest Z M I A N A.

Festiwal „Wiersze w mieście” organizują instytucje zrzeszone w Stowarzyszeniu Narodowych Instytutów Kultury Unii Europejskiej oraz miasto Warszawa. Cieszymy się ogromnie, że dzięki współpracy z organizatorami oraz z mniejszościami Centrum Zaangażowanych Badań nad Ciągłością Kulturową Wydziału „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego przyczyniło się do udziału w festiwalu:

Oleny Duć – Fajfer – prezentującej wiersz w języku łemkowskim,
Tiömy Fum Dökter – przedstawiciela użytkowników języka wilamowskiego,
Artura Jabłońskiego / Artúra Jablonskjégò – autora wiersza w języku kaszubskim.

Więcej informacji na stronie Centrum Zaangażowanych Badań nad Ciągłością Kulturową Wydziału „Artes Liberales”.