Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z podcastem o tematyce nowych mediów i kultury cyfrowej „Gry Językowe” tworzonego przez studentów kierunku artes liberales: Wiktora Dymkowskiego i Kacpra Karwackiego z Koła Naukowego ‘ALEA’.

Projekt ten powstał w ramach działalności Koła Naukowego Badania Gier ‘ALEA’ przy Wydziale „Artes Liberales”. W ramach podcastu prowadzący podejmują refleksję nad zagadnieniami kultury cyfrowej, a w szczególności nad unikatowymi dla gier cyfrowych motywami i tropami kulturowymi. Równie istotne jest omówienie retoryk proceduralnych zjawisk ludycznych i przyglądanie się dyskursom fanowskim dotyczącym gier wideo. Z uwagi na rozpiętość podejmowanych zagadnień prowadzący przyjmują luźniejszą formę wypowiedzi, pozostając jednak w kręgu akademickiej analizy. Celem przedsięwzięcia jest popularyzatorstwo, a także doskonalenie umiejętności krytycznej refleksji nad codziennością i doświadczanym medium.

Zapraszamy do zapoznania się z już nagranymi odcinkami oraz bieżącego słuchania w każdy czwartek po godzinie 16.30 w aplikacji Spotify.