Book Cover: Barbajorgos. Książka do nauki języka nowogreckiego
Autor: Małgorzata Borowska
Wydawca:

Pomyślany jako druga część Mormolyke. podręcznik wprowadza w tajniki greki współczesnej. Zawiera 40 lekcji o różnorodnej tematyce prezentującej dzieje i kulturę Grecji Nowożytnej od upadku Konstantynopola po epokę współczesną, obyczaje ludowe, scenki codzienne, fragmenty prozy i poezji nowogreckiej. Zawiera bogate słownictwo dobrze przygotowujące do samodzielnej lektury tekstów literackich, a nawet naukowych. Mnóstwo dialogów, anegdot, humoru greckiego i zagadek nie pozwala uczniom nudzić się w trakcie nauki. Przewodnikami po książce są figury z ludowego teatru cieni, Karangioza, a stare ryciny ukazują obrazy miast i krajobrazów, które turysta ma okazję porównać z ich obecnym wyglądem. Książkę ożywia ponadto 8 barwnych ilustracji. Na dwóch kasetach studenci greccy nagrali teksty i dialogi z podręcznika umożliwiając w ten sposób ćwiczenie poprawnej wymowy i intonacji.

ZOBACZ BIOGRAM