W dniu 29 listopada 2023 r. na Uniwersytecie Warszawskim odbyła się Konferencja Naukowa pt. „Połączenie dwóch światów”, zorganizowana z okazji 90. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i Panamą przez Ambasadę Republiki Panamy w Polsce oraz Wydział „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego.

Konferencję otworzyli: J.E. Ambasador Panamy w Polsce Javier Alcides Bonagas de Gracia, J.M. Prorektor Uniwersytetu Warszawskiego prof. dr hab. Zygmunt Lalak oraz Prodziekan Wydziału „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego prof. dr hab. Maciej Abramowicz. W trakcie spotkania zaprezentowano dwa referaty. Dr hab. Jan Stanisław Ciechanowski, prof. UW, z Wydziału „Artes Liberales”, przedstawił zarys dziejów stosunków polsko-panamskich w ostatnich dziewięciu dekadach. Z kolei dr Ewa Nowacka-Chiari z Uniwersytetu Zielonogórskiego przybliżyła życie codzienne, kulturę i sztukę Indian Kuna, zamieszkałych wyspy Archipelagu św. Błażeja na Morzu Karaibskim. Konferencji towarzyszyła wystawa „molas”, tradycyjnych wyrobów tekstylnych wspomnianej grupy etnicznej.