Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w „Gronaliach” – festiwalu organizowanym przez Koło Naukowe Badania Gier ‚ALEA’ działającego przy Wydziale „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego. Odbędzie się ono w „Białej Willi” (ul. Dobra 72) w dniach 10–11 maja 2024 r. w godzinach 10:00–19:30.

Celem Gronaliów 2024, poza rewitalizacją samego festiwalu, jest stworzenie przestrzeni innej niż typowa konferencja naukowa. W ramach animacji życia uczelni pragniemy przyczynić się do popularyzacji przyjmowania perspektywy badawczej w medium gier oraz tej perspektywie poświęconej dyscyplinie akademickiej groznawstwa. Umożliwi to współpraca zaproszonych gości – polskich ekspertów branży gier i badaczy akademickich.

Tematem tegorocznej edycji uczyniliśmy „gatunkowość”, którą rozważać będziemy w dwóch głównych blokach tematycznych:
– Ludosystematycznym – podziale medium gier na typy, podtypy i gatunki, wpływie tych kategorii na tworzenie i odbiór gier.
– Ludoekologicznym – wyobrażeniu biomów, bytów i ekosystemów w różnych gatunkach gier.

Równolegle z udziałem w prelekcjach i panelach eksperckich, na terenie Wydziału uczestnicy będą mieli możliwość skorzystania z szerokiego wyboru gier planszowych oraz udziału w sesjach ttRPG. Zachęcamy do zapoznania się z pełnym harmonogramem oraz listą gości opublikowaną na wydarzeniu „Gronaliów” na stronie KN ‘ALEA’ na Facebooku. Liczymy na Państwa obecność.