Spotkanie warsztatowe studentek Wydziału „Artes Liberales” ze Stowarzyszeniem „Zasiej”

19 stycznia br. odbyło się spotkanie warsztatowe, w którym brały udział studentki naszego wydziału oraz przedstawicielki Stowarzyszenia „Zasiej” Agnieszka Dragon i Julia Krzywicka. Spotkanie poświęcone było społecznym bankom nasion, aktywizmowi ekologicznemu oraz różnym inicjatywom związanym z miejskim ogrodnictwem. Rozmawialiśmy na nim o ważnej roli ogrodów działkowych i społecznych w Warszawie oraz nowych modelach praktyk wspólnotowych. Poruszyliśmy także kwestię wyzwań, jakie stoją przed mieszkańcami miast w kontekście współczesnych problemów – kryzysu ekologicznego i ekonomicznego, pogorszenia dobrostanu związanego z brakiem kontaktu z naturą czy uzależnieniem od korporacyjnej produkcji i dystrybucji żywności.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do śledzenia działań Stowarzyszenia Zasiej: https://zasiej.org/ oraz zapoznania się z udostępnianymi przez nie publikacjami.

Zachęcamy także do współtworzenia społecznego banku nasion, który traktować możemy jako jedną ze strategii naprawczych, związanych z odbudowywaniem bardziej zrównoważonych relacji ludzi ze środowiskiem.

Spotkanie odbyło się w ramach kursu „Między naturą a zielono-błękitną infrastrukturą. Przykład Warszawy”, prowadzonego przez mgr Magdalenę Krzosek-Hołody.

Galeria