W dniach 30 września i 1 października w siedzibie Wydziału „Artes Liberales” przy ul. Dobrej odbyły się trzy powiązane tematycznie panele dyskusyjne z udziałem polskich i zagranicznych naukowców. Sesja została zaplanowana i zorganizowana przez uczestników interdyscyplinarnych studiów doktoranckich „Natura-Kultura” jako forum wymiany doświadczeń między młodymi naukowcami rozważającymi związanie życia zawodowego z uniwersytetem a doświadczonymi akademikami gotowymi podzielić się praktyczną wiedzą na temat realiów pracy naukowej. W trakcie okazało się, że była to także okazja dla osób kierujących życiem uniwersyteckim, aby zapoznać się z perspektywą młodszych koleżanek i kolegów. Całość odbyła się w swobodnej atmosferze sprzyjającej dyskusji, wymianie refleksji oraz, nieraz trudnych, osobistych obserwacji.  Podsumowując było to bardzo ciekawe spotkanie, którego bardzo brakowało i które zdecydowanie warto powtórzyć.

Gośćmi byli:

• Prof. Paweł Frelik, Uniwersytet Warszawski