Pracownia „Speculum Byzantinum” Wydziału „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego ma zaszczyt zaprosić na międzynarodową konferencje pt. „JERZY KLINGER – GENIUSZ ORTODOKSJI” poświęconą myśli i twórczości wielkiego prawosławnego teologa i humanisty ks. Jerzego Klingera.

Konferencja odbędzie się 14 listopada w godz. 10.00–16.00 na Wydziale „Artes Liberales” przy ul. Dobrej 72 (sala konferencyjna, poziom -1).

Konferencja odbywa się z okazji ukończenia wydania dzieł zebranych ks. Klingera przez Opactwo Tynieckie pod redakcją ks. Henryka Paprockiego, co ma stanowić swoisty powrót tego wielkiego teologa i poety, myśl którego nie tylko nie straciła swojej mocy, ale nadal pozostaje wyzwaniem i inspiracją.