Select Page

Biogram

Doktorantka na Wydziale „Artes Liberales”, pracę magisterską pod tytułem „Znakowe struktury Euro 2012 w Polsce” obroniła w roku 2013 na kierunku kulturoznawstwo (IKP UW), promotorem był prof. Roch Sulima. Studia magisterskie ukończyła z ocena celującą. Jest stałym członkiem Laboratorium semiotycznego pod kierownictwem prof. Zbigniewa Klocha na Wydziale „Artes Liberales”. Temat doktoratu, nad którym pracuje brzmi: „Samobójstwo w kulturze dzisiejszej. Listy samobójców jako gatunek wypowiedzi i fakt kulturowy”. Promotorem pracy jest prof. Zbigniew Kloch. Współpracuje z kwartalnikiem „Kronos”. Od 2016 roku przewodnicząca komisji do spraw kultury w Polskim Towarzystwie Suicydologicznym. Od października 2016 roku prowadzi autorski cykl zajęć o samobójstwie pt. „Życiowe sytuacje graniczne – autodestrukcja jako problem kulturowy”. Zajmuję się wizerunkiem samobójcy we współczesnej kulturze, a także narracją kulturową tworzoną wokół autodestrukcji. Jest częstym gościem radiowej Trójki i Polskiego radia 24, gdzie porusza problem samobójstwa we współczesnym społeczeństwie. Publikuje w roczniku „Suicydologia” i angielskim „Kronosie”. Poza pracą naukową jest aktywnym trenerem i zawodnikiem jeździectwa. Jako sportowiec ma na swoim koncie medale Mistrzostw Polski zarówno w konkurencji skoków, jak i WKKW. Była członkiem Kadry Polski i brała udział w Mistrzostwach Europy. Jej zawodniczki odnoszą sukcesu na szczeblu regionalnym i ogólnopolskim.

Publikacje

  • 2014: Publikacja pt. Struktura tekstu w listach samobójców w książce Znakowe Wartości Kultury wyd. WUW, Warszawa 2014.
  • 2014: Publikacja w angielskim roczniku KRONOS vol. 3 tekstu pt. Suicide of the body and suicide of the soul. The last decision in the Russian experience.
  • 2015: Publikacja w angielskim roczniku KRONOS vol. 4 tekst pt. Do Suicides Really Leave Letters? Letter as a Symbol in the Past and Present.
  • 2015: Publikacja w Colloquia Communia tekstu pt. List – symbol, o tym co ukryte w kopercie. Nr 2 Lipiec – Grudzień 2015.
  • 2016: Publikacja w Suicydologia rocznik suicydologiczny tekstu pt. Obraz samobójstwa we współczesnej kulturze masowej.
  • 2017: Publikacja w Suicydologia rocznik suicydologiczny tekstu pt. „Wybacz mi” – list samobójcy jako wypowiedź performatywna.

Media

 

kwiecień 2017
List od samobójcy
Dyskusja dotycząca problematyki samobójstwa w ujęciu interdyscyplinarnym.

 listopad 2017
Nieśmiertelność przez śmierć (przedwczesną)
Rozmowa o wątku autodestrukcji w sztuce.

 

Lipiec 2017
Samobójca myśli tylko o śmierci. Rodzina zostaje z piętnem i wstydem
Rozszerzony wywiad dotyczący nie tylko problematyki samobójstwa, ale przede wszystkim listów pożegnalnych i ich oddziaływania na otoczenie.
OK
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się wiecej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.