Select Page

Biogram

Doktorantka na Wydziale „Artes Liberales”, pracę magisterską pod tytułem Znakowe struktury Euro 2012 w Polsce obroniła w roku 2013 na kierunku Kulturoznawstwo (IKP UW), promotorem był prof. Roch Sulima. Studia magisterskie ukończyła z ocena celującą. Jest stałym członkiem laboratorium semiotycznego pod kierownictwem prof. Zbigniewa Klocha na Wydziale „Artes Liberales”. Temat doktoratu, nad którym pracuje brzmi : Samobójstwo w kulturze dzisiejszej. Listy samobójców jako gatunek wypowiedzi i fakt kulturowy. Promotorem pracy jest prof. Zbigniew Kloch. Współpracuje z kwartalnikiem Kronos. Od 2016 roku przewodnicząca komisji do spraw kultury w Polskim Towarzystwie Suicydologicznym, od 2018 członek Zarządu Głównego. Od października 2016 roku prowadzi autorski cykl zajęć o samobójstwie pt. „Życiowe sytuacje graniczne – autodestrukcja jako problem kulturowy” i „Wprowadzenie do Suicydologii, czyli interdyscyplinarne podejście do autodestrukcji”. W roku 2018 uzyskała Certyfikat Suicydologa wydawany przez Polskie Towarzystwo Suicydologiczne. Zajmuję się wizerunkiem samobójcy we współczesnej kulturze, a także narracją kulturową tworzoną wokół autodestrukcji. Jest częstym gościem radiowej Trójki i Polskiego radia 24, gdzie porusza problem samobójstwa we współczesnym społeczeństwie. Publikuje w roczniku Suicydologia i angielskim Kronosie. W 2018 roku z ramienia Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego, zainicjowała kampanię społeczną pod tytułem „Życie warte jest rozmowy”, której jest koordynatorką. Celem kampanii jest propagowanie wiedzy na temat zapobiegania samobójstwom. Od 2018 roku jest także pomysłodawcą i redaktorem naczelnym Biuletynu Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego.

Poza pracą naukową jest aktywnym trenerem i zawodnikiem jeździectwa. Jako sportowiec ma na swoim koncie medale Mistrzostw Polski zarówno w konkurencji skoków jak i WKKW. Była członkiem Kadry Polski i brała udział w Mistrzostwach Europy.

Publikacje

  • 2014: Publikacja pt. Struktura tekstu w listach samobójców w książce Znakowe Wartości Kultury wyd. WUW, Warszawa 2014.
  • 2014: Publikacja w angielskim roczniku KRONOS vol. 3 tekstu pt.  Suicide of the body and suicide of the soul. The last decision in the Russian experience.
  • 2015: Publikacja w angielskim roczniku KRONOS vol. 4 tekst pt. Do Suicides Really Leave Letters? Letter as a Symbol in the Past and Present.
  • 2015:  Publikacja w Colloquia Communia tekstu pt. List – symbol, o tym co ukryte w kopercie. Nr 2 Lipiec – Grudzień 2015.
  • 2016: Publikacja w Suicydologia rocznik suicydologiczny tekstu pt. Obraz samobójstwa we współczesnej kulturze masowej.
  • 2017: Publikacja w Suicydologia rocznik suicydologiczny tekstu pt. „Wybacz mi” – list samobójcy jako wypowiedź performatywna.

Media

kwiecień 2017 List od samobójcy Dyskusja dotycząca problematyki samobójstwa w ujęciu interdyscyplinarnym.

 listopad 2017 Nieśmiertelność przez śmierć (przedwczesną) Rozmowa o wątku autodestrukcji w sztuce.

 wrzesień 2018 Audycja w Radiu Dla Ciebie dotycząca prewencji samobójstw i kampanii społecznej „Życie warte jest rozmowy”

 sierpień 2018 Audycja w Radiu Trójka dotycząca profilaktyki samobójstw i kampanii „życie warte jest rozmowy”, a także zachowań suicydalnych wśród młodzieży. Podejmowany jest temat problemu komunikacji pomiędzy dziećmi i rodzicami.

Lipiec 2017 Samobójca myśli tylko o śmierci. Rodzina zostaje z piętnem i wstydem Rozszerzony wywiad dotyczący nie tylko problematyki samobójstwa, ale przede wszystkim listów pożegnalnych i ich oddziaływania na otoczenie.

Sierpień 2018 Artykuł w Gazecie Prawnej dotyczący samobójstw wśród dzieci i młodzieży

wrzesień 2018
Program Dzień dobry TVN dotyczący Światowego Dnia Zapobiegania Samobójstwom.

wrzesień 2018
Program Alarm w TVP1 dotyczący problemu samobójstwa w polskim społeczeństwie

wrzesień 2018
Informacje w TVP info dotyczące kampanii i Światowego Dnia Zapobiegania Samobójstwom

wrzesień 2018
Fragment wywiadu w Polsat News dotyczący podstaw profilaktyki samobójstw oraz zachowań suicydalnych w społeczeństwie

sierpień 2018
Wywiad w SuperStacji dotyczący kampanii „życie warte jest rozmowy” i problemu samobójstw w Polsce

OK
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się wiecej o celu ich używania oraz możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.