Wystawa „Sto lat przyjaznych relacji. 100. rocznica przywrócenia stosunków dyplomatycznych między Portugalią i Polską (1922–2022)”

W dniu 12 lipca 2023 r., w setną rocznicę otwarcia w Warszawie Poselstwa Portugalii, w Senacie RP marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki otworzył wystawę pt. „Sto lat przyjaznych relacji. 100. rocznica przywrócenia stosunków dyplomatycznych między Portugalią i Polską (1922–2022)”. Została ona przygotowana przez Ambasadę Portugalii w Polsce, Instytut Camõesa w Polsce oraz Wydział „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego. Kuratorem wystawy, autorem koncepcji merytorycznej i scenariusza jest dr hab. Jan Stanisław Ciechanowski, prof. UW, z Wydziału „Artes Liberales” UW.

Więcej na temat wydarzenia na stronie Senatu RP.