Select Page

Pracownice i pracownicy

Biogram

Dr hab. nauk prawnych, filozofka i teoretyczka prawa, szczególnie bliskie jest jej łączenie perspektywy nauk społecznych i humanistycznych. Autorka dialogicznej koncepcji prawa komplementarnej w stosunku do hermeneutycznego i komunikacyjnego ujęcia prawa.

Studiowała filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Studia doktoranckie odbyła na UW jako doktorantka w Katedrze Filozofii Prawa i Nauki o Państwie Wydziału Prawa i Administracji UW, w której następnie pracowała do 2022 r.

Zainteresowania interdyscyplinarne sprowadziły ją na Wydział „Artes Liberales”, gdzie pracuje naukowo i wykłada od 2022 r.

Należy do Międzynarodowego Stowarzyszenia Filozofii Prawa i Filozofii Społecznej (od 2002 r.)

Publikacje

  • Dialogiczna koncepcja prawa Seria Monografie, Wolters Kluwer, Warszawa 2019.
  • Praworządność w perspektywie zasady podtrzymywania oraz pogłębiania komunikacji między ludźmi, „Acta Universitatis Lodziensis. Folia Iuridica” 2019, t. 87.
  • Kiedy prawo nie spełnia funkcji komunikacyjnej? Krytyka monologicznych relacji społecznych w świetle dialogicznej koncepcji prawa, „Studia Iuridica” 2021, t. 87.
  • Kryzys dialogu i wspólnoty politycznej – filozoficzne refleksje nad związkiem pluralizmu, różnicy i dialogu, „Archiwum Filozofii Prawa i Filozofii Społecznej” 2022, nr 1.
  • Rola komunikacyjnej wspólnoty sędziów w integrowaniu kultury prawnej, „Zeszyty Naukowe Sądownictwa Administracyjnego” 2024, nr 6.
OK
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się wiecej o celu ich używania oraz możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.
Skip to content