3 października 2023 r. na Wydziale „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się inauguracja zajęć dydaktycznych. W wydarzeniu uczestniczyli nowo przyjęte studentki i nowo przyjęci studenci Wydziału, kolegium dziekańskie, wykładowczynie i wykładowcy oraz reszta naszej wydziałowej wspólnoty.

Po powitaniu przez dziekanów Wydziałów – dr. hab. Roberta A. Sucharskiego, prof. ucz., oraz dr hab. Przemysława Kordosa – i złożeniu ślubowania przez studentki i studentów I roku wszyscy zebrani mieli okazję wysłuchać pierwszego w roku akademicki 2023/2024 wykładu.

Wykład inauguracyjny pt. „Pożytki z dyskomfortu” wygłosił dr Michał Oleszczyk. Zapis wykładu dostępny jest online.

Dr Michał Oleszczyk

Dr Michał Oleszczyk to krytyk filmowy, scenarzysta i konsultant scenariuszowy, wykładowca Wydziału „Artes Liberales”, stypendysta Fulbright Slavic Award. Dr Oleszczyk jest także autorem podcastu SpoilerMaster, którym popularyzuje wiedzę o kinie.