Ludzie

Biogram

Doktorantka na Wydziale „Artes Liberales” (International PhD Program „Nature – Culture”), absolwentka filologii polskiej i historii sztuki w ramach MISH Uniwersytetu Warszawskiego, a także Podyplomowych Studiów Varsavianistycznych. Pierwszą pracę magisterską (Między nauką a mitem. Poetycka astronomia w twórczości Edwarda Stachury) obroniła w 2016 roku, drugą („Śmiertelny Król nad wiekami”. Jezus – Bóg w historii w Albumie Orbis II Cypriana Norwida) – w 2017. Jej zainteresowania badawcze obejmują sacrum w literaturze i sztuce, kosmopoetykę, dialog literatury i astronomii. Przygotowuje rozprawę doktorską pod kierunkiem prof. Pawła Stępnia, poświęconą obrazowaniu astronomicznemu w Psałterzu Dawidowym Jana Kochanowskiego. Prowadzi cykl artykułów popularyzujących poezję na portalu zcyklu.pl.

Publikacje książkowe
Artykuły naukowe