Czworo naszych wykładowców — prof. Paweł Golik, prof. Paweł Stępień, dr Barbara Pietrzak oraz Weronika Kuśmider — weźmie udział w II edycji TEDxUW. Motywem przewodnim tej edycji jest hasło „Theory of Everything”.

Czym jest TED?

TED to globalna społeczność otwarta na ludzi z każdej dyscypliny i kultury, którzy szukają głębszego zrozumienia świata. Cechuje ją pasja i wiara w moc pomysłów, które zmieniają nastawienia, życia, a docelowo świat. TED.com to platforma wymiany wiedzy tworzonej przez najbardziej inspirujących myślicieli na świecie, a także społeczność dociekliwych dusz, które odkrywają nowe idee i wchodzą nawzajem w interakcję, zarówno w Internecie, jak i podczas wydarzeń TED i TEDx na całym świecie. Wszystko, co tworzy TED – od konferencji, rozmów TED, projektów inicjowanych przez Nagrodę TED, przez tworzenie globalnej społeczności TEDx, aż po serię lekcji TED-Ed – wynika z podstawowej misji TED: Jak najlepiej rozpowszechniać wartościowe pomysły? Konferencje TED cechuje ogromne zróżnicowanie podejmowanych tematów i osobowości mówców. Śmiałe idee przekazywane są przez ich autorów w przystępny oraz przyciągający uwagę sposób. Wystąpienia w formacie TED zdobywają co roku miliony fanów na całym świecie.

Czym jest TEDx?

TEDx to wydarzenia niezależne, oparte jednak o formułę i w duchu filozofii konferencji TED: lokalnych organizatorów obowiązują generalne wytyczne, lecz zakres i kształt poruszanych tematów zależą już wyłącznie od nich samych. Istnieje kilka typów TEDx, które różnią się zakresem tematów, typem organizatora, a nawet miejscem samego wydarzenia. TEDxUniversityofWarsaw to wydarzenie tworzące przestrzeń dla wymiany myśli i inspiracji na Uniwersytecie Warszawskim. Naszym celem jest stworzenie społeczności, która będzie rozwijała koncepcję TED na UW przez kolejne lata.

Edycja 2018 TEDx

Motywem przewodnim II edycji  TEDxUniversityofWarsaw jest hasło: „Theory of Everything”. Czym jest teoria wszystkiego? I czy jest w ogóle możliwa? W tym roku przyglądamy się wzajemnym relacjom między najróżniejszymi dyscyplinami i przestrzeniami życia. Będziemy m.in. odkrywać nowe obiekty na niebie, szukać rozwiązania dla ocieplenia klimatu, zastanawiać się nad rolą pieniądza we współczesnym świecie i nad przyszłością rynku pracy.

Wydarzenie odbędzie się 13 stycznia 2018 r. na Wydziale Fizyki UW. Rejestracja na wydarzenie jest darmowa. Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wyboru uczestników wydarzenia.

Źródło informacji: tedxuniversityofwarsaw.com