W dniach 7–12 maja 2019 roku, na Wydziale „Artes Liberales” odbywała się 2. edycja Festiwalu Sztuk Wyzwolonych: przedsięwzięcia tworzonego wspólnie przez studentów, doktorantów i pracowników.

Podczas siedmiu festiwalowych wieczorów publiczność mogła w przestrzeni uniwersyteckiej zobaczyć cztery widowiska sceniczne, pięć wykładów performatywnych, wystawę sztuk wizualnych, oraz wziąć udział w trzech debatach.

Z myślą o wszystkich studentach Uniwersytetu Warszawskiego zorganizowano też pięć warsztatów umiejętności praktycznych: jogi, włączania społecznego osób z niepełnosprawnościami, kaligrafii oraz wchodzenia na rynek pracy.

2. Festiwal Sztuk Wyzwolonych został zorganizowany dzięki wsparciu Fundacji „Instytut Artes Liberales, Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego, Europejskiego Ośrodka Praktyk Teatralnych „Gardzienice” i Biura Karier Uniwersytetu Warszawskiego.

Wszystkim partnerom serdecznie dziękujemy!

Fot. Zuzanna Majorczyk, Klaudia Szott, Robert Przybysz