Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie oraz Camp Counselors USA-Poland, partner Departamentu Stanu zapraszają na spotkanie z konsulem, panią Karoliną Orton. Podczas spotkania ze studentami pani Konsul przedstawi programy wymiany wakacyjnej oraz ułatwienia wizowe dla studentów, odpowie także na pytania oraz weźmie udział w dyskusji.

W spotkaniu wezmą udział studenci, którzy uczestniczyli w programach wymiany ze Stanami, więc będzie okazja do zadawania pytań oraz uzyskania szczegółowych informacji.

Spotkanie odbędzie się 12 grudnia o godz. 15.00 w budnyku Samorządu Studentów UW (Krakowskie Przedmieście 24, pokój 200).

Osoba Kontaktowa
Karolina Pręgowska
karolinap@ccusa.com.pl

Prelegenci:

Karolina Orton, Vice Konsul, Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie

Pani Karolina Orton jest vice-konsulem w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie. Zajmuje się sprawami konsularnymi oraz programami wymiany, w tym studenckimi programami wakacyjnymi Summer Work and Travel.

Pani Konsul pracowała w Nigrze, Macedonii i w Iraku, gdzie była koordynatorem programu dla uchodźców. Przed pracą w korpusie dyplomatycznym była konsultantem w Booz Allen Hamilton niedaleko Waszyngtonu. Karolina Orton ukończyła historię współczesną na Uniwersytecie Sorbona w Paryżu. Urodziła się w Polsce, ale dorastała we Francji i mieszkała w Stanach Zjednoczonych w Wirginii.

Bożena Magdziak, Consular Assistant, Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie

Pani Bożena Magdziak od 30 lat zajmuje się sprawami wyjazdów studentów i absolwentów polskich uczelni do Stanów Zjednoczonych. Jest ekspertem w sprawach procedur wizowych, zasad programów wymiany polsko – amerykańskich, oraz studiów pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia w USA.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/136059653837506/