W dniu 26 listopada 2020 r. odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „Wolność słowa i informacji w Polsce i Hiszpanii w XX wieku” z cyklu Spotkania Polsko-Hiszpańskie, zorganizowana z uwagi na pandemię na platformie ZOOM przez Wydział „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego oraz Ambasadę Hiszpanii w Polsce.
Konferencję – trzecią już we wspomnianym cyklu – otworzyli: Prodziekan Wydziału „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego prof. Maciej Abramowicz oraz J.E. Ambasador Hiszpanii w Polsce Francisco Javier Sanabria Valderrama. W panelu zatytułowanym „Wolność słowa i informacji w Hiszpanii i Polsce w XX w.” przedstawiono cztery referaty: prof. José Luis Orella Martínez z Uniwersytetu CEU San Pablo w Madrycie „Prasa hiszpańska w czasach Hiszpanii generała Franco”, dr hab. Jan Stanisław Ciechanowski z Uniwersytetu Warszawskiego „Wolność słowa i propaganda w debacie na temat Polaków w obozie internowania w Miranda de Ebro w latach 1940–1943”, prof. Grzegorz Bąk z Uniwersytetu Complutense w Madrycie „O Polsce i Europie po hiszpańsku: Józef Potocki i Józef Łobodowski”, a dr hab. Cristina González Caizán z Uniwersytetu Warszawskiego „Między cenzurą a interesami. Kroniki Sofíi Casanovy z okresu wojny polsko-rosyjskiej (1919–1920)”.
Z kolei w ramach panelu „Wolność słowa w tzw. Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej i Polsce demokratycznej w porównaniu z Hiszpanią frankistowską i demokratyczną”, moderowanym przez prof. Jana Kieniewicza z Uniwersytetu Warszawskiego, udział wzięli: red. Gemma Aizpitarte, była korespondentka Agencji EFE w Polsce, red. Maciej Stasiński z „Gazety Wyborczej” oraz red. Ramiro Villapadierna, dyrektor Instytutu Cervantesa we Frankfurcie nad Menem i były korespondent w Europie Środkowej.
Zamknięcia konferencji dokonał J.E. Ambasador Hiszpanii w Polsce Francisco Javier Sanabria Valderrama.