Michał Grabowski

dr Piotr Kubiński
dr Przemysław Kordos

Opis

Koło zajmuje się badaniem gier we współczesnych kontekstach kulturalnych oraz zjawisk powiązanych z nimi. W szczególności interesują nas gry wideo oraz larpy, ale nie ograniczamy się w tematyce. Organizujemy spotkania z doświadczonymi prelegentami, wydarzenia powiązane z grami, polecamy sobie wzajemnie teksty naukowe i prowadzimy własne badania w obszarach, które nas interesują. Jeśli czujesz, że pasowałbyś do naszej grupy i masz coś do wniesienia do niej – nie wahaj się, zapraszamy.

Historia

marzec 2017 – drugie spotkanie otwarte; prelekcja mgr. Mateusza Kominiarczuka (Wydział „Artes Liberales” UW) o zastosowaniu teorii literatury w groznawstwie;
styczeń 2017 – pierwsze spotkanie otwarte; prelekcja dr. Stanisława Krawczyka (Instytut Socjologii UW) o wstępie do badania gier;
grudzień 2016 – rejestracja koła, prezesem zostaje Weronika Pęter, opiekunami naukowymi dr  Piotr Kubiński (Wydział Polonistyki) i dr Przemysław Kordos (Wydział „Artes Liberales”).