Na stronie „Życie warte jest rozmowy” (www.zwjr.pl) znajdziesz informacje dotyczące tego, na czym polega pomoc i jak jej udzielić. Oprócz praktycznych porad i możliwości bezpłatnej konsultacji ze specjalistą, znajdziesz także wyszukiwarkę miejsc z bezpłatną pomocą. Opcja „w pobliżu” pomoże znaleźć Ci odpowiednie miejsce w Twojej okolicy. Jeśli chciałbyś podzielić się z nami swoim problemem, nie wiesz jak sobie poradzić z kryzysem lub znasz kogoś, kto właśnie go przechodzi, napisz do naszego specjalisty. Pomoc której udzielamy jest bezpłatna i anonimowa. Dla tych, którzy chcą zrozumieć problematykę zachowań samobójczych oraz interesują się suicydologią, została stworzona zakłada „Strefa wiedzy”. Znajdziesz tam zarówno ciekawe artykuły polskich oraz zagranicznych naukowców, jak i poradniki czy podstawowe definicje, a także statystyki. Dodatkowo możesz obejrzeć rozmowy z ekspertami, którzy tematyką zachowań samobójczych zajmują się od lat. Mamy nadzieję, że inspirujące będą dla Ciebie historie osób, które przeżyły próbę samobójczą i poradziły sobie z kryzysem − podcasty z ich udziałem są w zakładce „Przywróceni życiu”. Aby burzyć mur zbudowany ze stereotypów, tym samym przełamać tabu wokół problematyki zachowań samobójczych, zajrzyj do zakładki „Mity na temat samobójstw” – znajdziesz tam najczęstsze mylne opinie i poznasz fakty, które je podważają.

Projekt realizowany jest w ramach Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego przy wsparciu finansowym PZU SA. Nad jakością treści merytorycznych czuwa Interdyscyplinarny Zespół Profilaktyki Zachowań Samobójczych, którego członkami są najlepsi specjaliści z całej Polski.

Platformę „Życie warte jest rozmowy” stworzyliśmy współpracując ze specjalistami, artystami, a także osobami, które pokonały kryzys. Wierzymy, że razem możemy więcej! Samobójstwom można i trzeba zapobiegać! Zróbmy to razem! Życie warte jest rozmowy!

Kontakt z mediami:
Kierownik projektu Halszka Witkowska
Koordynator strefy pomocy Lucyna Kicińska