PrismWeek, czyli opowieść o odgrywaniu ról w heteronormatywnym świecie
10 marca 2018 roku na naszym Wydziale odbyła się edycja międzynarodowej inicjatywy PrismWeek. Studenckie Koło Naukowe Badania Gier „Alea” razem z drem Andrzejem Pierzchałą stworzyli dla wszystkich chętnych okazję do spróbowania improwizowanego odgrywania ról i wcielenia się w bohaterów opowieści o skrywanych uczuciach, poczuciu osądzenia i odrzuceniu, znajdowaniu zrozumienia oraz o życiowych zawirowaniach, z którymi każdy z nas się mierzy.
Prism to tytuł antologii gier larpowych redagowanej przez Piotra Milewskiego i Mikołaja Wichra. Ideą gier było skupiać w sobie światło i przeistaczać je w tęczę – ukazać perspektywę osób LGBTQI. Zarówno różnice jak i podobieństwa, z których nie zdajemy sobie sprawy. Wszystkie 18 gier, w których można było wziąć udział, pochodzą z tej przygotowywanej do druku antologii. Uczestnicy wydarzenia mogli zgłosić chęć otrzymania darmowego egzemplarza książki po jej wydaniu.
W wydarzeniu wzięło udział 25 osób, które w trakcie tych 6 godzin rozegrały łącznie 6 gier. Była to tym samym ciesząca się największą frekwencją edycja PrismWeeka.
Galeria
Wierzchołek góry lodowej, czyli kultura gier planszowych
12 marca 2018 roku Studenckie Koło Naukowe Badania Gier „Alea” gościło na Wydziale Darię Chibner, redaktorkę serwisów Board Times oraz Games Fanatic. Spotkanie mimo kameralnego grona można uznać za bardzo udane. Jako uczestnicy wydarzenia mieliśmy okazję poznać terminologię i mechanizmy obecne w analizie współczesnych gier planszowych, a następnie mogliśmy wspólnie zastanowić się, jak wyglądają perspektywy akademickich badań nad zjawiskiem gier oraz kulturą graczy. Na koniec wszyscy stanęli przeciw sobie i zmagali się do zamknięcia bram wydziału na planszach gier przygotowanych przez naszą prelegentkę.