Z przyjemnością informujemy, że pracownice i pracownicy Wydziału „Artes Liberales” otrzymują granty, dotacje i stypendia na realizacje projektów naukowych i przedsięwzięć badawczych.

Dr Dorota Łagodzka

Stypendium MKiDN w ramach programu wspierania działalności podmiotów sektora kultury i przemysłów kreatywnych na rzecz stymulowania ich rozwoju (Inwestycja A2.5.1, KPO) na opracowanie projektu wystawy na temat koegzystencji miedzygatunkowej i towarzyszącego jej programu spotkań oraz przewodnika po wystawie dla osób z dysfunkcją wzroku (więcej informacji).

Dr Hanna Paulouskaya
Grant Uniwersytetu Warszawskiego „POB IV dla rodziców – Nowe Idee, edycja 2” w ramach programu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” na realizację projektu „Prometeusz i towarzysze. Mity greckie w radzieckich filmach animowanych dla dzieci” , który będzie kontynuacją pracy w projekcie ERC „Our Mythical Childhood. The Reception of Classical Antiquity in Children’s and Young Adults’ Culture in Response to Regional and Global Challenges” w roku akademickim 2024–2025 (więcej o konkursie).
Dr Thurston Cleveland Hicks
Grant NCN w konkursie OPUS 26 na realizację projektu „Porównanie behawioru genetycznie spokrewnionych szympansów wschodnioafrykańskich na północnym skraju ich zasięgu” (więcej o konkursie).
Dr Gabriela Jarzębowska
Grant NCN w konkursie SONATA 19 na realizację projektu „Fermy, zwierzęta i kultura mięsna w Polsce 1945–1989” (więcej o konkursie).