13 września 2024 r. odbyła się graduacja tegorocznych stypendystek i stypendystów Fulbright Poland. Dr Michał Oleszczyk odebrał dyplom z rąk Ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce, Marka Brzezinskiego.

Dr Oleszczyk Stypendium Fundacji Fulbrighta dostał w kategorii slavic award, która jest dedykowana wykładowcom szkół wyższych. Stypendium umożliwiło pracę na University of Illinois w Chicago, a także wygłoszenie gościnnego wykładu na University of Washington w Seattle. Podczas kilkumiesięcznego pobytu w Stanach Zjednoczonych dr Oleszczyk prowadził zajęcia o polskim kinie dla studentów slawistyki i studiów polonijnych.

Na zdjęciu: dr Oleszczyk z Ambasadorem Brzezinskim, dyrektorką wykonawczą Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta Justyną Janiszewską, oraz z Wiceministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Andrzejem Szeptyckim. Zdjęcie: Mariusz Kosiński, na zlecenie Fulbright Polska. Warszawa, 13.09.2024 r.