W piątek 14 grudnia br. na Wydziale „Artes Liberales” odbyło się spotkanie z prokurator dr Małgorzatą Szeroczyńską z Prokuratury Rejonowej w Żyrardowie, która specjalizuje się m.in. w tematyce przestępstw z nienawiści motywowanych uprzedzeniami ze względu na niepełnosprawność. Spotkanie przyjęło postać dyskusji na temat problemu tej kategorii przestępczości w Polsce oraz pracy organów ścigania mającej na celu ich wykrywanie i ściganie.

Wizyta odbyła się w ramach zajęć „Przeciwdziałanie przestępstwom z nienawiści w Polsce w teorii i w praktyce”, dostępnych w ofercie Kolegium Artes Liberales w semestrze zimowym roku akademickiego 2018/2019. Zajęcia współprowadzone są przez dr. Piotra Godzisza, mgr. Pawła Knuta oraz mgr Annę Wójcik. Ich celem jest analiza zjawiska przestępczości z nienawiści z perspektywy uniwersytetu, instytucji publicznych, organizacji pozarządowych oraz przedstawicieli grup marginalizowanych. Obejmują one zarówno zajęcia teoretyczne jak i praktyczne wizyty studyjne.