Dyskryminacja w Środowisku Uniwersyteckim – zapobieganie i przeciwdziałanie. Wykład Profesor Moniki Płatek. Kierowniczki Katedry Kryminologii Wydziału Prawa na Uniwersytecie Warszawskim

20 lutego 2019, godzina 18.00, Wydział „Artes Liberales” UW, ul. Dobra 72, sala konferencyjna.

Dyskryminacja jest zjawiskiem, które – mogłoby się wydawać – już dawno odeszło w przeszłość. Mimo wprowadzonych na przestrzeni ostatnich dekad w Polsce i na świecie zmian w prawie i standardach kulturowych, jej przejawy nadal są niestety obecne w wielu sferach i środowiskach, również w kontekście edukacyjnym, jakim są uniwersytety.
Organizowany przez studentki Wydziału „Artes Liberales” wykład profesor Moniki Płatek ma na celu wprowadzenie w tematykę związaną z powyższym zagadnieniem i jest zaproszeniem do dyskusji o naszych oczekiwaniach wobec pojęcia egalitarności w środowisku akademickim,
gdzie otwartość, bezpieczeństwo, niewykluczanie kogokolwiek powinny tworzyć podstawę dla poczucia komfortu nas wszystkich.

Zależy nam, aby uniwersytet, tak jak każda inna instytucja, był miejscem, gdzie dyskryminacja jest nie tylko nieobecna, ale również nieakceptowalna.

Uniwersytet Warszawski podjął już działania związane z zapobieganiem związanych z nią zachowań, które jednocześnie są jednak stale obserwowane przez studentów i postrzegane jako niemożliwe do funkcjonowania w naszym środowisku. W związku z powyższym zapraszamy Wykładowczynie i Wykładowców, Studentów i Studentki oraz wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w wykładzie i dyskusji, będących wprowadzeniem do szerszej refleksji i debaty na temat standardów akademickich w zakresie przeciwdziałania dyskryminacji.

Wykład poprowadzi: prof. dr hab. Monika Płatek
Moderatorka: dr Ewa Majewska
Organizatorki: Katarzyna Dębska, Katarzyna Łatała, Yael Vishnizki-Levi

Wydarzenie będzie transmitowane na żywo poprzez stronę wydarzenia na Facebooku: Dyskryminacja na uniwersytecie- wykład prof. Moniki Płatek