W dniu 25 października 2017 r. w siedzibie Ambasady Królestwa Hiszpanii w Warszawie miała miejsce prezentacja monografii dr Cristiny González Caizán z Wydziału „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego pt. „Por Napoleón en España. Los soldados polacos en los Sitios de Zaragoza (1808-1809)”. Po przywitaniu gości przez J.E. Ambasadora Hiszpanii Agustína Núñeza Martíneza, książkę zaprezentowali prof. Jan Kieniewicz z Wydziału „Artes Liberales”, dr José María Espinosa de los Monteros, przewodniczący Forum Studiów nad Historią Wojskową Hiszpanii, oraz autorka. W uroczystości wzięło udział kilkadziesiąt osób m.in. ambasadorowie Argentyny, Peru, Portugalii, Urugwaju, Wenezueli, a także przedstawiciel Ambasady Kolumbii.

Monografia „Por Napoleón en España. Los soldados polacos en los Sitios de Zaragoza (1808-1809)”, wydana w Madrycie w 2017 r. przez Forum Studiów nad Historią Wojskową Hiszpanii, analizuje udział oficerów i żołnierzy Legii Nadwiślanskiej i Lansjerów Nadwislańskich w oblężeniach Saragossy w latach 1808-1809, podczas hiszpańskiej kampanii Napoleona I, w Hiszpanii nazywanej wojną o niepodległość. Ten epizod polskiego uczestnictwa, upamiętniony w literaturze i filmie, nie był dotąd przedstawiony w historiografii z wszystkich punktów widzenia i z wykorzystaniem całości dostępnych źródeł. Planowane jest wydanie tego nowatorskiego opracowania w języku polskim.