W dniu 30 maja br. mgr Paweł Knut – doktorant na Wydziale „Artes Liberales” wygłosił wystąpienie podczas III międzynarodowej konferencji organizowanej przez International Network for Hate Studies pt. „International Hate Studies: Contexts and Consequences of Hate”. W tym roku konferencja odbyła się w Toronto na University of Ontario Institute of Technology. Jest ona jednym z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń akademickich gromadzących badaczy i badaczki tematyki przestępstw z nienawiści oraz mowy nienawiści. W ramach konferencji mgr Knut wygłosił wystąpienie pt. „Legal Responses to the Dual Nature of Hate Speech in Art: The Case of Polish Art After 1989”, prezentujące część wyników badań przeprowadzanych w ramach doktoratu przygotowywanego na Wydziale „Artes Liberales”. Wyjazd na konferencję został sfinansowany ze środków otrzymanych w 2017 r. w ramach dotacji MNiSW.