Select Page

27 lutego: Leśmianowskie inspiracje II – spotkanie Koła „INTROIT”

SPOTKANIE ZOSTAŁO ODWOŁANE

Koło Artystyczno-Naukowe „INTROIT” działające przy Wydziale „Artes Liberales” zaprasza na spotkanie pt. „Leśmianowskie inspiracje II”. Spotkanie odbędzie się 27 lutego 2018 r. o godz. 19.30 w Kolegium Artes Liberales.

Informacje od organizatorów:

Spotkamy się po raz drugi żeby poznać Leśmiana, porozmawiać o Leśmianie, poczytać Leśmiana, o Leśmianie pomyśleć, odegrać go, współuleśmianić się.  Dokładny plan spotkania jest jeszcze do ustalenia – piszcie jeśli macie pomysły lub chcecie zostać współorganizatorami.  Jeśli znajdziemy kogoś – może zaprosimy jakiegoś naukowego / artystycznego specjalistę od Leśmiana.  Chcemy zobaczyć czy i czym, jak i kogo inspiruje Bolesław Leśmian, czy przemawia czy nie przemawia i jak.

W efekcie – spróbujemy zaplanować jakie (o ile w ogóle) filmy nagramy wraz z p. Janem Rusińskim, który zaproponował nam współpracę przy tworzeniu kanału na YouTube wokół Leśmiana (Pan Rusinek koordynuje prace grupy tworzącej animację do „Dziewczyny” Leśmiana).  Pierwsze spotkanie zostało nagrane przez Jana Rusińskiego.

Bierzemy:
Jeśli kto ma – dzieła Leśmiana, książki o Leśmianie, rzeczy które mu się z nim i jego twórczością kojarzą. Jakieś piciojedzenie.

Jak się przygotować?
Poczytać Leśmiana i o Leśmianie, przejrzeć materiały udostępnione w wydarzeniu, pomyśleć o Leśmianie, przygotować jakąś pracę, zaprosić znajomych.. Nauczyć się czegoś na pamięć. Pospacerować w Lesie…

Aktualności

Loading
OK
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się wiecej o celu ich używania oraz możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.