10 września miał miejsce Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom. Z tej okazji studenci naszego Wydziału we współpracy z Polskim Towarzystwem Suicydologicznym stworzyli kampanię społeczną pod hasłem „Życie warte jest rozmowy”. Główną ideą kampanii jest przedstawienie braku komunikacji z osobą w kryzysie psychicznym. Wydarzeniem towarzyszącym kampanii były Wykłady Otwarte zorganizowane w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego. Przedstawiane na nich prelekcje dotyczyły praktycznego zastosowania suicydologii w pomocy osobom w trudnej sytuacji psychicznej. Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem zarówno ze strony mediów, jak i osób prywatnych, pracowników społecznych, pedagogów czy policjantów. W trakcie wykładów możliwa była także bezpłatna konsultacja z psychologami z fundacji zajmujących się wspieraniem osób w kryzysie.

Plakat wydarzenia

Spot kampanii