Dr Piotr Stankiewicz: „Manual of Reformed Stoicism”

Nakładem wydawnictwa Vernon Press ukazała się książka dr. Piotra Stankiewicza, współpracownika Wydziału „Artes Liberales”: „Manual of Reformed Stoicism”.

„Manual of Reformed Stoicism” to próba odpowiedzi na pytanie jak powinien wyglądać stoicyzm dzisiaj, żeby działał. Autor jest przekonany, że działać może, że działać powinien, ale musimy nieco zmienić nasz sposób myślenia o nim. Część z tego, o czym pisali starożytni jest aktualna, ale część wymaga świeżego spojrzenia – w kontekście tego, co przyniósł rozwój filozofii, nauki, polityki, ale i tego co przyniosła historia, szczególnie XX wieku.

Dr Piotr Stankiewicz jest pisarzem i filozofem, mieszka pod Warszawą, związany jest z Uniwersytetem Warszawskim. Jest członkiem międzynarodowego zespołu Modern Stoicism.

Kontakt: mikolaj.piotr@gmail.com