Select Page

Ludzie

Biogram

Dr Kamil Wielecki –Absolwent dwóch kierunków na Uniwersytecie Warszawskim: etnologii i antropologii kulturowej oraz filozofii. Prowadził długoterminowe badania terenowe w Mołdawii, Kirgistanie i Rosji. Był stypendystą MEN w na Narodowym Uniwersytecie Kirgiskim w Biszkeku (2005) i stypendystą programu Socrates-Erasmus na Uniwersytecie Wiedeńskim (2005-2006). Odbył też długoterminowe staże naukowe w Wyższej Szkole Ekonomiki w Moskwie (2011-2012) i na Central European University w Budapeszcie (2013). W latach 2017-18 w ramach stypendium Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta wykładał na Wagner College w Nowym Jorku.

W latach 2013-2017 pełnił funkcję sekretarza międzynarodowego programu doktoranckiego „Searching for Identity: Global Challenges, Local Traditions” prowadzonego na Wydziale „Artes Liberales”, a od 2015 r. jest adiunktem na tymże Wydziale.

Jest autorem ponad 20 publikacji naukowych i popularnonaukowych, które ukazały się po polsku, rosyjsku i angielsku, w tym monografii pt. Coping with Uncertainty. Petty Traders in Post-Soviet Russia (2015).

Jego zainteresowania skupiają się wokół studiów postsocjalistycznych, antropologii ekonomicznej i filozoficznej oraz studiów nad globalizacją i kapitalizmem.

Publikacje

Monografie naukowe
Redagowane tomy zbiorowe

Artykuły w recenzowanych czasopismach naukowych

Rozdziały w tomach zbiorowych
Teksty publicystyczne i popularnonaukowe

Media

 

 

 

 czerwiec 2013
Nabiera się mądrości. Nie tylko czystej wiedzy
 

 

 

 wrzesień 2018
Камиль Велецкий – поляк с дагестанским именем
 

OK
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się wiecej o celu ich używania oraz możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.
Skip to content