Select Page

Ludzie

Biogram

Absolwentka Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych (polonistyka, germanistyka, filozofia, wiedza o teatrze). Pracę doktorską pt. Recepcja twórczości Fryderyka Hebbla jako świadectwo oddziaływania kultury niemieckiej w Polsce w latach 1890-1939, obroniła w 2004 roku na UW. Interesuje się literaturą polską i niemiecką XIX i pierwszej poł. XX wieku (m.in. problematyką wczesnego modernizmu do 1939 roku). Ścisłe zainteresowania naukowe skupiają się wokół historii literatury, edytorstwa (literackie kontakty polsko-niemieckie i polsko-austriackie, rekonstrukcja dialogów między tekstami, kanon literatury niemieckojęzycznej w Polsce do 1939 roku. Od roku 2004 związana z Kolegium MISH UW. W latach 2003 – 2007 odpowiedzialna z ramienia OBTA UW za współpracę naukową i organizacyjną z Uniwersytetami we Lwowie i konsultacje przy wdrażaniu modelu kształcenia interdyscyplinarnego (w ramach ukraińskiego Programu „MIHUS“), realizowanego w Państwowym Uniwersytecie Lwowskim i Ukraińskim Uniwersytecie Katolickim we Lwowie).

Zainteresowania pozanaukowe:
muzyka, filozofia

Nagrody i wyróżnienia:
2002
wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie prac magisterskich im. Jana Józefa Lipskiego
2002–2003
stypendium Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej dla młodych naukowców
06. – 08. 2005
stypendium badawcze ADAMAS – Stiftung Götz Hübner (w Literaturarchiv Marbach am Neckar oraz w Goethe und Schiller –Archiv w Weimarze)
r. aka. 2006/2007
roczne stypendium badawcze Fundacji KAAD w Hamburgu
2012/2013
roczne stypendium badawcze w Instytucie Nauk o Człowieku w Wiedniu

Publikacje

Książki autorskie

Artykuły / rozdziały w książkach
OK
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się wiecej o celu ich używania oraz możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.
Skip to content