Select Page

Ludzie

Biogram

Jestem filozofem. Nie utożsamiam się z niniejszym biogramem. Zazwyczaj jesteśmy czymś więcej niż nasze „osiągnięcia”, „sukcesy”, „wyniki”.

Urodziłem się w byłej Jugosławii w 1984 r. W okresie międzywojennym wyemigrowałem do Włoch. Studiowałem filozofię w Trieście. Od 2011 r. mieszkam w Warszawie. Ukończyłem studia doktoranckie na Wydziale „Artes Liberales” pracą pod kierunkiem prof. Krzysztofa Rutkowskiego, która dotyczyła tematu doświadczenia w myśli Nietzschego, Warburga, Benna i Birala. Od 2013 r. pracuje na UW. Napisałem dwie monografię (po włosku), liczne eseje i artykuły (po włosku, angielsku i polsku) oraz przetłumaczyłem na język angielski książkę Alessandro Birala pt. Platona e la conoscenza di sé (Plato and the Political Knowledge, 2016). Życie mnie nie rozczarowało.

Mam trzy obywatelstwa, dwie córki i jedną żonę. Paru przyjaciół. A, o ile mi wiadomo, żadnego wroga i żadnego wyznania wiary (nawet nihilizmu).

Niebawem ukaże się moja pierwsza „polska” monografia, w której pochylam się nad polityczną historią pojęć dzieła i działania.

OK
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się wiecej o celu ich używania oraz możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.
Skip to content