Stypendium dla nowych studentów

Kandydaci rozpoczynający studia mogą ubiegać się o wsparcie w ramach programu „Pierwszy Rok”, realizowanego przez Fundację Edukacyjną Jerzego Juzonia. Program skierowany jest do maturzystów planujących podjęcie studiów na uczelniach akademickich w Polsce.

Stypendium ma na celu wsparcie studentów w rozpoczęciu nauki na studiach i pokryciu części kosztów związanych z pierwszym rokiem kształcenia. Stypendium przyznawane jest na okres pierwszego roku studiów stacjonarnych, na polskiej uczelni akademickiej i wynosi 6000 PLN. W roku akademickim 2026/2027 Fundacja planuje przyznać stypendium aż 400 osobom.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad udziału, kryteriów oraz terminów składania wniosków dostępne są na stronie programu: https://fejj.pl/program-pierwszy-rok/.