Osoby zainteresowane współczesną Grecją i Cyprem serdecznie zapraszamy na filologię nowogrecką – stacjonarne studia filologiczno–literaturoznawcze w Pracowni Studiów Helleńskich na Wydziale „Artes Liberales” UW. Nasi studenci nie tylko zdobywają praktyczną znajomość języka nowogreckiego (poziom B2-C1) i kultury nowogreckiej, ale poznają też szeroki kontekst kultury greckiej (historia, literatura, mitologia, starożytna greka, dzieje Bizancjum…), a także korzystają z szerokiej oferty zajęć organizowanych przez studia kulturoznawcze Cywilizacja Śródziemnomorska oraz przez Kolegium Artes Liberales.

Jednym z założeń Pracowni, jako jednostki naukowo-dydaktycznej, jest włączanie studentów w swoje projekty, badania oraz działania popularyzatorskie, takie jak tłumaczenia literatury greckiej.

Szczegóły rekrutacji na filologię nowogrecką znajdują się w uniwersyteckim serwisie IRK (Internetowa Rejestracja Kandydatów). Informacje na temat przeniesienia z innych uczelni.

Pytania w sprawie rejestracji i rekrutacji na studia można kierować do Sekretarza Komisji Rekrutacyjnej Wydziału „Artes Liberales”, pani Karoliny Koper: rekrutacja_fn@al.uw.edu.pl.

Zachęcamy też do zapoznania się z naszym najnowszym informatorem.

 

Nafplio na Peloponezie

Na zdjęciu miasto Nafplio na Peloponezie