Select Page

Biogram

Absolwent dwóch kierunków na Uniwersytecie Warszawskim: ukończył etnologię i antropologię kulturową oraz filozofię. W 2015 r., na  Wydziale „Artes Liberales”, ukończył studia w ramach programu Międzynarodowe Projekty Doktoranckie. Prowadził długoterminowe badania terenowe w Mołdawii, Kirgistanie i Rosji. Był stypendystą MEN w na Narodowym Uniwersytecie Kirgiskim w Biszkeku (2005) i stypendystą programu Socrates-Erasmus na Uniwersytecie Wiedeńskim (2005–2006). Odbył też długoterminowe staże naukowe w Wyższej Szkole Ekonomiki w Moskwie (2011–2012) i na Central European University w Budapeszcie (2013).

Od 2013 r. pełni funkcję sekretarza międzynarodowego programu doktoranckiego „Searching Identity: Global Challenges, Local Traditions” prowadzonego na Wydziale „Artes Liberales”, a od 2015 r. jest adiunktem na tymże Wydziale.

Jest autorem ponad dwudziestu publikacji naukowych i popularnonaukowych, które ukazały się po polsku, rosyjsku i angielsku, w tym monografii pt. Coping with Uncertainty. Petty Traders in Post-Soviet Russia (2015).

Zainteresowania: 
Jego zainteresowania skupiają się wokół studiów postsocjalistycznych, antropologii ekonomicznej i filozoficznej oraz studiów nad globalizacją i kapitalizmem.

 

Publikacje

Monografie naukowe
Redagowane tomy zbiorowe

Artykuły w recenzowanych czasopismach naukowych

Rozdziały w tomach zbiorowych
Teksty publicystyczne i popularnonaukowe

Media

 czerwiec 2013
Nabiera się mądrości. Nie tylko czystej wiedzy
 
OK
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się wiecej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.