Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Synergia badawcza

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby pracujące i studiujące na Wydziale, a także doktorantki i doktorantów związanych z Wydziałem, na kolejne wydziałowe seminarium integracyjne – Synergia badawcza.

Synergia Badawcza to inicjatywa służąca budowaniu przestrzeni dialogu, wymiany wiedzy i współpracy interdyscyplinarnej w badaniach oraz dydaktyce. Spotkania Synergii łączą prezentację aktualnych projektów badawczych z refleksją nad nowymi formami kształcenia i wspólnego myślenia humanistycznego.

Humanistyka cyfrowa i nowe formy pracy ze źródłami

Podczas spotkania zostanie zaprezentowana działalność Pracowni Edytorstwa Źródeł i Humanistyki Cyfrowej oraz jej najmłodszy projekt – cyfrowe Itinerarium Jana Dantyszka. O Pracowni i jej zapleczu badawczym opowie Anna Skolimowska, natomiast Katarzyna Jasińska-Zdun przedstawi założenia i znaczenie projektu Itinerarium.

Druga część Synergii poświęcona będzie refleksji dydaktycznej. Ivan Dimitrijević zaprezentuje pomysły na nowy program studiów pt. „Interdyscyplinarne studia nad pamięcią”, otwierając dyskusję nad przyszłymi kierunkami kształcenia.

Spotkanie odbędzie się 15 stycznia 2026 r. o godz. 18.00 w siedzibie Wydziału przy ul. Dobrej 72, w sali konferencyjnej.