Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Migration Studies and New Societies

Poziom studiów

studia II stopnia

Opis

Migration Studies and New Societies proponuje nowatorski program interdyscyplinarny łączący nauki o polityce i administracji, socjologię oraz nauki humanistyczne. Studia poświęcone zmianami społecznymi powodowanymi migracjami organizują wspólnie Uniwersytet w Mediolanie, Uniwersytet w Pradze oraz Uniwersytet Warszawski. Wymiar międzynarodowy studiów odzwierciedla się tym, że studenci spędzą przynajmniej jeden semestr w każdej uczelni. Student otrzymuje wspólny dyplom (joint diploma). Program jest realizowany wspólnie z Ośrodkiem Badań nad Migracjami.

Obszary tematyczne

Migracje a polityka, migracje a prawo, społeczeństwo obywatelskie i integracja, antropologia społeczna przestrzeni i mobilności, reprezentacje migrantów w literaturze i sztukach wizualnych

Przykładowe przedmioty
  • Constitutional Rights of Migrants in a Comparative Perspective
  • European and International Migration Law
  • People on the Move in Fiction and Non-fiction Literature
  • Anthropology of Borders
  • Political Philosophy of Migration
  • International Migration and Social Integration
Nasi studenci

Studenci spędzają pierwszy semestr przy Katedrze Międzynarodowych Studiów Prawnych i Historyczno-Politycznych Uniwersytetu w Mediolanie; drugi na Wydziale “Artes Liberales”; trzeci zaś na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Karola w Pradze. Miejsce studiów w IV semestrze studenci wybierają pod kątem prowadzenia i pisania pracy dyplomowej oraz ze względu na staż zawodowy.

Nasi absolwenci

Absolwenci pracują w sektorze NGO, administracji publicznej, instytucjach publicznych.

Rekrutacja – FAQ

Jak zapisać się na studia?
Wszystkie rejestracje i zapisy odbywają się w Internetowej Rejestracji Kandydatów UW (IRK UW). To tam wypełnisz formularz zgłoszeniowy, prześlesz wymagane dokumenty i sprawdzisz status swojej aplikacji.

Jakie są statystyki rekrutacyjne?
Sprawdź, ilu kandydatów aplikowało w poprzednich latach i jakie były progi punktowe. Aktualne dane znajdziesz na tej stronie.

Jakie dokumenty musisz dostarczyć w procesie rekrutacji?
Przygotuj świadectwa, formularze i inne wymagane załączniki. Pełna lista dokumentów dostępna jest na stronie rekrutacji.

Kiedy rozpoczyna się rekrutacja i jakie są jej etapy?
Sprawdź terminy składania dokumentów, harmonogram egzaminów wstępnych oraz daty ogłoszenia wyników.

Gdzie możesz uzyskać więcej informacji?
Skontaktuj się z dziekanatem ds. studenckich – telefon, e-mail i szczegóły znajdziesz tutaj. Filmy i instrukcje dotyczące rekrutacji znajdziesz na stronie Biura ds. rekrutacji.

Zapisz się na studia