Kultury Śródziemnomorza
studia II stopnia
W ramach różnorodnych zajęć studenci poznają kultury krajów basenu Morza Śródziemnego, pogłębiając wiedzę dzięki uczestnictwu w wykładach monograficznych oraz specjalistycznych seminariach współprowadzonych z ekspertami, uwzględniających dzieje Śródziemnomorza od starożytności po czasy współczesne, ze szczególnym jednak uwzględnieniem kultury (sztuki, kinematografii, muzyki, literatury, kuchni) oraz wyzwań, przed którymi region stoi obecnie (w tym migracji i konfliktów). Studenci uczestniczą w rozbudowanych modułach językowych obejmujących konwersatoria prowadzone przez native speakerów w językach hiszpańskim i włoskim, kończąc edukację ze znajomością co najmniej jednego języka na poziomie C1. Mają także okazję do zdobycia znajomości drugiego języka na poziomie B2.
kultury regionów Śródziemnomorza, w tym ich dzieje oraz wybrane aspekty dotyczące kultury (sztuka, kinematografia, muzyka, literatura, kuchnia) oraz wyzwań stojących przed regionem (migracje i konflikty), język hiszpański, język włoski
- Seminarium śródziemnomorskie (magisterskie)
- Dzieje Śródziemnomorza
- Kino a Śródziemnomorze
- Kuchnia Śródziemnomorza
- Muzyka Śródziemnomorza
- Migracje śródziemnomorskie
- Historia kultury wybranych regionów śródziemnomorskich
Studenci mają zapewniony indywidualny tok studiów, dostęp do szerokiej oferty zajęć poświęconych Śródziemnomorzu oraz wyjątkową możliwość włączenia się w prowadzone na Wydziale projekty badawcze o zasięgu krajowym i międzynarodowym, co wiąże się dla nich z uczestnictwem w konferencjach naukowych i innych wydarzeniach wydziałowych, wygłaszaniem referatów, publikacjami naukowymi.
Absolwenci kontynuują studia w szkole doktorskiej i rozpoczynają pracę badawczą albo pracują w instytucjach, w których wymagana jest wiedza o kulturze i tradycji krajów basenu Morza Śródziemnego oraz znajomość języków obcych na poziomie zaawansowanym (np. pracownik służby zagranicznej albo instytucji europejskich, przewodnik turystyczny, dziennikarz, animator kultury, redaktor, tłumacz).
Jak zapisać się na studia?
Wszystkie rejestracje i zapisy odbywają się w Internetowej Rejestracji Kandydatów UW (IRK UW). To tam wypełnisz formularz zgłoszeniowy, prześlesz wymagane dokumenty i sprawdzisz status swojej aplikacji.
Jakie są statystyki rekrutacyjne?
Sprawdź, ilu kandydatów aplikowało w poprzednich latach i jakie były progi punktowe. Aktualne dane znajdziesz na tej stronie.
Jakie dokumenty musisz dostarczyć w procesie rekrutacji?
Przygotuj świadectwa, formularze i inne wymagane załączniki. Pełna lista dokumentów dostępna jest na stronie rekrutacji.
Kiedy rozpoczyna się rekrutacja i jakie są jej etapy?
Sprawdź terminy składania dokumentów, harmonogram egzaminów wstępnych oraz daty ogłoszenia wyników.
Gdzie możesz uzyskać więcej informacji?
Skontaktuj się z dziekanatem ds. studenckich – telefon, e-mail i szczegóły znajdziesz tutaj. Filmy i instrukcje dotyczące rekrutacji znajdziesz na stronie Biura ds. rekrutacji.