Wykład ambasadora Francisco Javiera Rupéreza Rubio „The national and international fight against terrorism” w Kolegium Europejskim w Natolinie.

W dniu 20 maja 2019 r. w Kolegium Europejskim (College of Europe) w Natolinie ambasador Francisco Javier Rupérez Rubio wygłosił wykład pt. „The national and international fight against terrorism”.

W latach 2000–2004 Francisco Javier Rupérez Rubio pełnił funkcję ambasadora Hiszpanii w Stanach Zjednoczonych Ameryki, a w latach 2004–2007 zastępcy Sekretarza Generalnego ONZ i dyrektora wykonawczego Komitetu Antyterrorystycznego Rady Bezpieczeństwa.

Wprowadzenie do wykładu wygłosił prof. Jan Kieniewicz z Wydziału „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego, ambasador RP w Hiszpanii (1990–1994).

Współorganizatorami wydarzenia były: Ambasada Hiszpanii w Polsce, Kolegium Europejskie w Natolinie oraz Wydział „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego.