Wydział „Artes Liberales” współorganizatorem wystawy o Rzeczypospolitej w XVI w. w parlamencie portugalskim

W dniu 27 lutego 2019 r. w Zgromadzeniu Republiki (parlamencie) Republiki Portugalskiej w Pałacu São Bento w Lizbonie zainaugurowano wystawę pt. „Enquanto Portugal dominava no mar. A época dourada da história da Polónia” [Gdy Portugalia panowała na morzach: Złoty Wiek historii Polski]. Została ona zorganizowana przez Ambasadę RP w Lizbonie oraz Wydział „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego. Partnerem wystawy był Millennium BCP, a autorami jej koncepcji merytorycznej i scenariusza (także: wyboru ilustracji oraz opracowania podpisów do nich): prof. Jan Kieniewicz, dr Jan Stanisław Ciechanowski oraz dr Matylda Urjasz-Raczko. Tłumaczenia z języka polskiego na portugalski dokonała Elżbieta Siuta Correia, autorem projektu graficznego map był Zbigniew Karaszewski, a projektu artystycznego i graficznego – firma EXIB. Ekspozycja będzie prezentowana także na Uniwersytecie Lizbońskim.

Więcej informacji.