Od lutego 2018 Wydział „Artes Liberales” jest częścią projektu ReIReS (Research Infrastructure on Religious Studies), który jest realizowany w ramach programu Horyzont 2020 pod kierownictwem Fondazione per le scienze religiose „Giovanni XXIII” w Bolonii i skupia jeszcze 9 innych europejskich instytucji (Instytut Historii Europejskiej i Uniwersytet Jana Gutenberga w Moguncji, Uniwersytety w Hamburgu i Sofii, EPHE w Paryżu, CNR-ISEM w Rzymie, Uniwersytet Teologiczny w Apeldoorn, Fundację Refo500 i wydawnictwo Brepols).

W ramach projektu Wydział gościł już w październiku ub. r. uczestników warsztatów poświęconych opracowywaniu zbiorów specjalnych, którzy zapoznali się ze zbiorami BUW i ŻIH (zob. http://buwlog.uw.edu.pl/warsztaty-reires-poswiecone-zarzadzaniu-kolekcjami-specjalnymi-do-celow-badawczych-w-buw-reires-workshop-on-the-management-of-special-collections-for-research-purposes-in-buw), a w styczniu tego roku – doroczne walne zebranie projektu.

W ostatnich dniach, 25–28 lutego w Bolonii odbyły się warsztaty związane z programem treningowym ReIReS i wpisaną weń ideą łączenia tradycyjnych narzędzi badawczych i rozwiązań oferowanych przez narzędzia cyfrowe. W warsztatach jako jedna z prowadzących wzięła udział dr hab. Anna Skolimowska, która zaprezentowała dokonania, wyzwania i problemy związane z wieloletnim projektem poświęconym korespondencji Jana Dantyszka i ofiarowała bibliotece FSCIRE tomy składające się na Dantyszkowy korpus. Z ramienia UW wzięła również pracująca przy projekcie mgr Alicja Bielak.

Relacja z warsztatów dostępna jest tutaj.