W piątek 30 listopada br. studentki Wydziału „Artes Liberales” odbyły wizytę studyjną w Ośrodku Kultury Muzułmańskiej w Warszawie, w ramach której spotkały się z jego pracownikami, Panią Anną Łukjanowicz oraz Panem Ahmadem Alattalem. Spotkanie przyjęło postać dyskusji na temat problemu islamofobii w Polsce i Europie oraz pracy Ośrodka mającej na celu przeciwdziałanie temu zjawisku. W trakcie zajęć grupa studencka odwiedziła meczet oraz bibliotekę mieszczącą się w siedzibie Ośrodka.

Wizyta odbyła się w ramach zajęć „Przeciwdziałanie przestępstwom z nienawiści w Polsce w teorii i w praktyce”, dostępnych w ofercie Kolegium Artes Liberales w semestrze zimowym roku akademickiego 2018/2019. Zajęcia współprowadzone są przez dr. Piotra Godzisza, mgr. Pawła Knuta oraz mgr Annę Wójcik. Ich celem jest analiza zjawiska przestępczości z nienawiści z perspektywy uniwersytetu, instytucji publicznych, organizacji pozarządowych oraz przedstawicieli grup marginalizowanych. Obejmują one zarówno zajęcia teoretyczne jak i praktyczne wizyty studyjne.