Select Page

Studentki Wydziału „Artes Liberales” z wizytą w biurze Rzecznika Praw Obywatelskich

W piątek 26 października br. studentki Wydziału „Artes Liberales” odbyły wizytę studyjną w biurze Rzecznika Praw Obywatelskich, w ramach której spotkały się z Zastępczynią Rzecznika Praw Obywatelskich, Panią dr Sylwią Spurek, oraz Naczelnikiem Wydziału Praw Migrantów i Mniejszości Narodowych, Panem Marcinem Sośniakiem. Spotkanie przyjęło postać dyskusji na temat zaangażowania Rzecznika Praw Obywatelskich w przeciwdziałanie przestępstwom motywowanym uprzedzeniami ze względu na “rasę”, pochodzenie narodowe i etniczne.

Wizyta odbyła się w ramach zajęć „Przeciwdziałanie przestępstwom z nienawiści w Polsce w teorii i w praktyce”, dostępnych w ofercie Kolegium Artes Liberales w semestrze zimowym roku akademickiego 2018/2019. Zajęcia współprowadzone są przez dr. Piotra Godzisza, mgr. Pawła Knuta oraz mgr Annę Wójcik. Ich celem jest analiza zjawiska przestępczości z nienawiści z perspektywy uniwersytetu, instytucji publicznych, organizacji pozarządowych oraz przedstawicieli grup mniejszościowych. Obejmują one zarówno zajęcia teoretyczne jak i praktyczne wizyty studyjne.

Aktualności

Loading
OK
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się wiecej o celu ich używania oraz możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.
Skip to content