Stanowisko Dyrektora Kolegium Artes Liberales w związku z artykułem Dr. hab. Piotra Nowaka

Z wielką przykrością zapoznałem się z tekstem publicystycznym prof. Piotra Nowaka pt. Czy ludzie niezrównoważeni psychicznie powinni być przyjmowani na uczelnie wyższe, który ukazał się w „Rzeczpospolitej”. Ta wypowiedź pozostaje w rażącej niezgodzie z ideami i celami, jakie przyświecały i przyświecają budowaniu środowiska Wydziału „Artes Liberales” i organizowaniu programu studiów artes liberales w naszym Kolegium.
Środowisko, które tworzymy, wsparte jest na wartościach i relacjach, których opublikowany tekst jest zaprzeczeniem.

Prof. dr hab. Jerzy Axer
Dyrektor Kolegium Artes Liberales