Select Page

Spektakl pt. „Ymertichła” wystawiony w języku wilamowskim

Serdecznie zapraszamy na spektakl pt. „Ymertichła” wystawiony w języku wilamowskim. Przedstawienie odbędzie się 16 listopada o godz. 13:00 w Teatrze Polskim w Warszawie, ul. Kazimierza Karasia 2. Bilety do kupienia w kasie oraz na stronie teatru.

Spektakl „Ymertihła” stanowi próbę opowiedzenia trudnej historii Wilamowic czasów wojny i powojennych językiem teatru. Jest to pierwsza sztuka grupy „Ufa fisa”, która opiera się na oryginalnym scenariuszu. Został stworzony przez młodzież, nowych użytkowników języka wymysiöeryś na podstawie opowieści przekazanych im przez starsze pokolenie Wilamowian, bezpośrednich świadków przedstawianych wydarzeń.

Spektakl wpisuje się w program rewitalizacji językowej i idącej z nią w parze zmiany nastawienia do języka. Aktorzy i twórcy to młodzi mieszkańcy Wilamowic, którzy uczą się języka przodków i chcą aktywnie uczestniczyć w działaniach mających na celu jego ocalenie. Mimo że w czasie spektaklu nie pada wiele słów w języku polskim, dzięki doborowi formy, wątków, muzyki i efektów wizualnych przekaz pozostaje zrozumiały dla publiczności polskojęzycznej, która będzie także miała do dyspozycji tłumaczenie.

Aktualności

Loading
OK
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się wiecej o celu ich używania oraz możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.