Select Page

23–24 maja, Seminarium Emblematyczne

Pracownia „Ośrodek Badań nad Reformacją i Kulturą Intelektualną w Europie Wczesnonowożytnej” Wydziału „Artes Liberales” UW serdecznie zaprasza na Seminarium Emblematyczne, które odbędzie się w dniach 23–24 maja 2019 r.

Spotkanie ma na celu konsolidację środowiska badaczy poświęcających swoje badania zagadnieniom związanym z emblematyką w kulturze Rzeczpospolitej.

Pierwszego dnia seminarium swoje najnowsze ustalenia i badania przedstawią badacze z Polski i Niemiec. Z kolei na dzień 24 maja zaplanowano prezentację emblematów zachowanych na stropie Kamienicy Kleinpoldowskiej na Starym Mieście oraz druków emblematycznych przechowywanych w Bibliotece Uniwersytetckiej w Warszawie.

Seminarium odbędzie się w siedzibie Wydziału przy ul. Dobrej 72 (sala nr 11). Część wydarzeń zaplanowano w Muzeum Warszawy (Rynek Starego Miasta 28–42) oraz w Bibliotece Uniwersyteckiej (ul. Dobra 56/66).

Więcej informacji.

Aktualności

Loading
OK
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się wiecej o celu ich używania oraz możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.