Zapraszamy do udziału w projekcie badań nad dziedzictwem kulturowym, z silnym akcentem na współpracę różnych pokoleń badaczy, doktorantów oraz studentów.

W centrum naszego zainteresowania pozostaje romantyzm jako dziedzictwo, traktowane nie tylko w perspektywie tradycji literackiej, ale i w porządku dziedzictwa kulturowego. Program stanowi część szerszych prac badawczych Laboratorium Romantycznego WAL, łączy dydaktykę z projektami stricte naukowymi, umożliwia pisanie prac licencjackich, magisterskich i doktorskich dotyczących dziedzictwa romantycznego we współczesnej kulturze polskiej i europejskiej.

Oferta trzyletniego cyklu badań i zajęć jest otwarta dla uczestników projektu, studentów Wydziału AL i innych kierunków.

Spotkania dostępne są zarówno dla uczestników całego cyklu, jak i dla osób zainteresowanych tylko poszczególnymi zajęciami.